img
O Ricoh

Ricoh to globalna firma z branży technologicznej. Jej rozwiązania pozwalają tworzyć nowoczesne środowisko pracy. Od ponad 80 lat Ricoh kreuje innowacje i jest wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie zarządzania dokumentami, usług IT, multimediów, drukowania komercyjnego i produkcyjnego, aparatów cyfrowych i systemów produkcyjnych.

Więcej informacji na stronie https://www.ricoh.pl

O Ricoh Imaging

RICOH IMAGING COMPANY Ltd. jest światowym liderem w produkcji technologii optycznych, który łączy doświadczenie marek PENTAX i RICOH oraz ich linii produktowych. Historia firmy sięga 1919 roku, kiedy w Tokio została założona spółka Asahi Optical Joint Stock. Początkowo produkująca soczewki do okularów, w 1938 rozszerzyła portfolio produktów i usług o projektowanie i produkcję obiektywów fotograficznych i lornetek pod nazwą Asahi Optical Co. Ltd.

Od 1 sierpnia 2013 roku firma działa pod nazwą RICOH IMAGING COMPANY Ltd. i w swojej ofercie posiada szeroki asortyment modeli dedykowanych zarówno dla profesjonalistów jak i entuzjastów. Portfolio obejmuje średnio formatowe lustrzanki cyfrowe, lustrzanki cyfrowe o rozmiarze matrycy 35mm (pełna klatka) i APS-C, a także szeroką gamę obiektywów. W ofercie znajdują się także profesjonalne aparaty kompaktowe (seria GR) i aparaty kompaktowe adventure - odporne na upadek i zanurzenie (seria WG), a także szeroka gama lornetek, lunet obserwacyjnych i okularów astronomicznych (seria Pentax). Ricoh jest również pionierem w technologii obrazowania sferycznego i rozwiązań do prezentacji materiałów 360° (seria Theta).

Więcej informacji na stronie https://ricoh-imaging.eu

Filozofia PENTAX

PENTAX to synonim innowacji i szacunku dla sztuki fotografii. Nasze rozwiązania nie tylko zapisały się w historii branży, ale nadal ją tworzą. Przez ponad 100 lat PENTAX wyprodukował szereg innowacji, które zrewolucjonizowały świat fotografii. a dzięki zaawansowanym funkcjom i najwyższej jakości wykonania produkty PENTAX są wciąż powszechnie uznawane za niezawodne.

Always with you

Filozofia GR

GR to nie tylko aparat. To harmonia tradycji i innowacji, która pozwoli Ci zatrzymać ułamek sekundy w niezwykłym kadrze. Mówią, że idealny aparat to ten, który masz zawsze przy sobie. Aparat GR w rozmiarze mieszczącym się w kieszeni, wyposażony w potężny sensor APS-C jest niezaprzeczalnie doskonałym kandydatem. Od 1991 roku linia GR stale się rozwija i ewoluuje.

Always in the heart of PHOTOGRAPHER